W minioną sobotę (27 stycznia) młodzi recytatorzy z klas 4-6 szkół podstawowych z całego województwa zmierzyli się w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu. My też tam byliśmy. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice: Nikola Polska-Batorska i Oliwia Bernacik. Bardzo im za to dziękujemy. Oliwia Bernacik z klasy IV b wyrecytowała finał XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Zrobiła to po mistrzowsku. W niezwykły sposób zaprezentowała historię niesfornego konia, który pewnego dnia postanowił wybrać się do fryzjera. Interpretacja głosowa wiersza („Koń u fryzjera” Agaty Widzowskiej-Pasiak) spotkała się z wielkim aplauzem, a ruch sceniczny Oliwii bez wątpienia ujął jury konkursowe i całą publiczność. Te niezapomniane chwile zostały uwiecznione na fotografiach. Fotorelację z rywalizacji uczestników można obejrzeć na stronie www.mdk2.pl. W marcu upragniony finał. Oliwii gratulujemy i trzymamy za nią kciuki w marcowych zmaganiach finałowych.