Od 8 stycznia br. nasza szkoła rozpoczyna kolejną naukową przygodę, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Rozpoczynamy program edukacyjny „Być jak Ignacy”, w ramach którego koło naukowe „Klub Młodego Odkrywcy” inspirować i zachęcać będzie uczniów klas I, IV i VII do samodzielnego eksperymentowania i doświadczania nauki. Zajęcia Klubu podzielone będą na dwie grupy wiekowe – uczniowie z klas I oraz IV-VII, a koordynatorami będą panie Monika Olszewska oraz Anna Urbaniak – Lech. Program i konkurs realizowany będzie od stycznia do maja 2018 a bohaterami edycji będą Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie, Kazimierz Prószyński i Stanisław Drzewiecki. Organizatorem programu jest Fundacja PGNiG im.Ignacego Łukasiewicza pod honorowym patronatem MEN. Jeśli ktoś chciałby przeżyć naukową przygodę z nami i promować „zabawy” Klubu Młodego Odkrywcy w środowisku lokalnym, to zapraszamy. Jesteśmy na chwilę obecną jedyną szkołą w Gminie Swarzędz walczącą o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Nie ukrywamy; realizując program i konkurs, mamy szanse zdobyć atrakcyjne nagrody dla szkoły (szkoły otrzymają materiały edukacyjne, 150 z nich drukowane, reszta online, główna nagroda finansowa to 12000zł oraz 8000zł dla 16 szkół (po jednej z województwa) oraz bony na książki. Łączymy przyjemne z pożytecznym.