Rozmiar czcionki
Kontrast
To warto wiedzieć!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Zalasewie

Nasze szkolne reprezentacje piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w dniach 24 i 30 listopada wzięły udział w Festiwalu piłki ręcznej w Stęszewie organizowanym przez tamtejszą Szkołę Podstawową. W turniejach udział wzięły poza naszą szkołą oraz reprezentacją gospodarzy zespoły z Tulec, Konojada, Oborzycka, Lubonia oraz Grodziska Wlkp. Udział w tej rywalizacji był dla nas sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Miasta i Gminy w tej dyscyplinie. Poziom turnieju dziewcząt był wysoki. Dziewczęta znalazły się po losowaniu w silnej grupie. Walcząc z ogromnym zaangażowaniem i grając z meczu na mecz coraz lepiej, w rezultacie zajęły V miejsce. Turniej chłopców zakończył się dla naszych chłopaków dużym sukcesem. Grając na dobrym sportowo poziomie, pokonywali kolejne zespoły znaczącą różnicą bramek. W finale zmierzyli się z zaprzyjaźnionym już zespołem z Lubonia, pokonując ich w ładnym sportowo widowisku. Zajęli w rezultacie I miejsce, zdobywając puchar i złote medale. Były też nagrody indywidualne: Na 6 zespołów dziewcząt najbardziej wszechstronną zawodniczką została Zuzanna Wróblewska (klasa 3b), a wśród chłopców MVP turnieju wśród 5 drużyn męskich został Mateusz Nieradko (klasa 3a). Na duże wyróżnienie zasługują również Klaudia Szypa (3e) i Katarzyna Zielińska (3f) wśród dziewcząt oraz wśród chłopców Mikołaj Kapała (3a) oraz Tomek Trzepaczka (3b), któremu z kolei należy się tytuł najlepszego zawodnika FAIR PLAY.

W zakładce POBIERZ znajdziesz dokumenty, wzory pism, informacje, kalendarz i inne... Zobacz!