16 września podczas imprezy plenerowej Eko Babie Lato, łącząc zabawę z konkretnymi działaniami edukacyjnymi mieszkańcy Swarzędza wspierali ochronę środowiska naturalnego. Nie mogło zabraknąć tam licznej reprezentacji z naszej szkoły. Uczniowie wzięli udział w konkursach szkolnych Ekociuszek i Ekodom. Miłośnicy ekologii zaprezentowali pełen wyobraźni i inwencji spektakl "Pchła Szachrajka na wesoło". Pojawili się na scenie we własnoręcznie wykonanych strojach, lansując eko modę. Umiejętności aktorskie i super stroje pozwoliły im zająć II miejsce w kategorii I - dla klas I-III szkół podstawowych. Gdy na scenie wysoki poziom twórczo - ekologiczny wszystkich reprezentacji szkół zaciekawiał publiczność, wokół wyrastały Ekodomy z materiałów do recyklingu. Konkurencja była bardzo duża a wśród nagrodzonych eko konstruktorów domów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Uczniowie klasy 3B zajęli pierwsze miejsce wśród klas gimnazjalnych, wygrywając wycieczkę - warsztaty w Leśnej Szkole Wielkopolskiego Parku Narodowego a uczniowie ze świetlicy szkolnej dla kl.I drugie miejsce, wygrywając wycieczkę - warsztaty do Traperskiej Osady. W październiku pojawi się relacja z wycieczek. Eko edukacja, jak widać w naszej szkole jest spoko i na wysokim poziomie, dlatego gratulację należą się wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.

występSP1ekobabie lato