Talenty twórcze - to zdolności, które nasza szkoła nieustannie stara się rozwijać. Dostrzeżenie ich w sobie może prowadzić do łatwiejszego wyrażania siebie, poczucia samorealizacji, a nawet obrania dalszej drogi życia. W naszej szkole działają dwie grupy biblioteczne: zespół „Złota Rączka” i Szkolny Klub Recenzentów „Mollegro”. Pomagają one w działalności biblioteki przez np. dbanie o książki, porządkowanie, naprawianie uszkodzonych egzemplarzy, organizację spotkań literackich... Ich głównym celem jest jednak promowanie czytelnictwa, rozwijanie umiejętności pisarskich i zachęcanie utalentowanych uczniów do działania, a przede wszystkim organizacja różnorodnych konkursów i akcji wśród społeczności szkolnej. Przykładowo: niedawno rozpoczęliśmy zbiórkę książek dla młodzieży i młodszych dzieci, które niedługo przyjmiemy w mury naszej szkoły. Do włączenia się w akcję zapraszamy uczniów klas I i II-ich. Za zgodą rodziców książki przynosimy do biblioteki i tam otrzymamy informację dla wychowawcy, który fakt darowizny weźmie pod uwagę w ocenie z zachowania. Do tej pory zebraliśmy już 127 książek – najwięcej od Nauczycieli - lecz nadal jest to kropla w morzu potrzeb. Zatem nadal czekamy na dary :-) Chcielibyśmy także zachęcić do dołączenia do naszego grona. Spotkania klubowe odbywają się po lekcjach. Na końcu biblioteki – w czytelni, przy udekorowanych stołach, z filiżanką herbaty w dłoni możemy podyskutować w przyjemnej atmosferze. Jak mówi pewne chińskie przysłowie: „Książka jest niczym ogród, który można schować do kieszeni", a więc otoczeni przez ogrody, oczyszczamy umysł i myślimy kreatywnie.