21 marca zabraliśmy naszych uczniów w niezwykłą egzotyczną podróż - śladem Indian amerykańskich. Nasi gimnazjaliści zamiast „świętować” Dzień Wagarowicza czyli pierwszy dzień wiosny, stawili sie w szkole na „Dniu indiańskim”, który przygotowywaliśmy w ramach projektu edukacyjnego. Młodzież już od miesięcy szykowała projekty, dekoracje - liany, kwiaty, malowała prerię i las tropikalny czyli naturalne środowisko Indian. We wtorek 21 marca br. hol szkolny zamienił się w las deszczowy. Uczniowie klas I i II zaprezentowali nam przygotowane przez nich projekty, a czegoż tam nie było: łapacze snów, totemy indiańskie, kolorowe pióropusze, tipi a nawet potrawy z kukurydzy i fasoli. Nasz dzień uświetnił przyjazd indiańskiego zespołu Huu-Ska Luta (sponsorem była Rada Rodziców). Występ zespołu przybliżył naszym uczniom życie rodzinne Indian. Zespół zaprezentował „Taniec Zwiadowcy”, zobrazował sposób polowania na bizony, włączając naszą młodzież do udziału w tym przedstawieniu. Zespół rozwiał wiele mitów indiańskich np. o fajce pokoju czy pióropuszu. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia domu indiańskiego - tipi, które zostało rozbite w auli szkolnej. Co świat zawdzięcza Indianom? - o tym już opowiedział nam nasz nauczyciel od historii p. Cezary Cieślak. Natomiast p. Marcin Kozłowski- antropolog przybliżył nam życie współczesnych Indian, których spotkał podczas badań naukowych prowadzonych w Meksyku. Na zakończenie imprezy obył się quiz o Indianach, przygotowany przez p. Anetę Tomkowiak (w ramach projektu gimnazjalnego) Zwycięzcami indiańskiego konkursu zostali: Aleks Szymański, Daria Budzisz, Wiktoria Matjasz z klasy II C. Podróże duże i małe pobudzają wyobraźnię, są najlepszą lekcją, zachęcają do odkrywania świata, zarażają pasją podróży od najmłodszych lat… Dziękujemy za miłe spotkanie, dzień pełen egzotycznych wrażeń. Konsultantem indiańskim był p. Cezary Cieślak. Imprezę zorganizowały: Izabela Zgórska i Agnieszka Zielazek oraz cała społeczność szkolna. Napisy i dekoracje wykonała p. Małgorzata Marszałek. Dziękujemy wszystkim opiekunom projektów i osobom zaangażowanym w organizację tego indiańskiego święta. Jeżeli zamierzacie poczuć średniowieczne klimaty, zapraszamy już 1 czerwca br. (Dzień Dziecka) na kolejną odsłonę projektową.