Akcja "Wkręć się w nakrętki"

Już 24 września uczniowie naszej szkoły byli wolontariuszami podczas Przeglądu Piosenki Religijnej osób Niepełnosprawnych „Anielskie Śpiewogranie” w Swarzędzu. Współpracując ze Stowarzyszeniem im. L. Grajka, mieliśmy zaszczyt wysłuchać i obejrzeć niesamowite występy osób niepełnosprawnych. Październik zaowocował naszym nowym działaniem. Podjęliśmy współpracę z przedszkolem ”Tęczowy Port” w Swarzędzu, gdzie jako wolontariuszki szerzymy czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Głównym celem naszej obecności jest czytanie bajek, jednak zawsze znajdujemy też czas na wspólną zabawę. W dniach 25, 26, 27 listopada jak co roku, zaangażowaliśmy się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności na rzecz banków Żywności. Akcja ta to efekt współpracy z PKPS w Swarzędzu. Polegała na zachęcaniu osób robiących zakupy w sklepie „TESCO” do przekazywania artykułów spożywczych na rzecz ich podopiecznych. W działalność tą zaangażowało się 43 uczniów. Nasza współpraca ze Stowarzyszeniem im. L. Grajka w Swarzędzu to również piątkowe wizyty w Stowarzyszeniu. Co tydzień możemy wraz z podopiecznymi wspólnie spędzać czas na zajęciach artystycznych, podczas których wykonujemy różnorodne prace plastyczne, bawimy się, jest to dla nas wspaniała lekcja tolerancji. Atmosfera w ośrodku jest swobodna i wszyscy traktują się po przyjacielsku. Radością napawa fakt, że w tym roku dołączyły do naszej grupy klasy pierwsze. Od lat w naszej szkole trwa akcja „Wkręć się w nakrętki”. Tym razem zbieramy je dla 6 letniego Antosia. Antoś jest dzieckiem niepełnosprawnym. Ze sprzedaży nakrętek opłacane są liczne terapie, którym jest poddawany, 1kg to zaledwie 1zł. Potrzebne jest duże zaangażowanie, dlatego też cieszy fakt, że w akcję włączyły się wszystkie klasy. Uczniowie w miarę swoich możliwości przynosili nakrętki, czego efekt mogliśmy podziwiać podczas pierwszego przekazania. Odbyło się to 25 stycznia w naszej szkole w obecności dyrektora szkoły, pana Wojciecha Szulca, opiekuna wolontariatu, pani Elizy Krause, oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej. Uśmiech na twarzy mamy Antka umacnia nas w przekonaniu, że warto pomagać. Pamiętajcie akcja "Wkręć się w nakrętki" dla Antosia trwa! Możliwość bycia wolontariuszami daje nam pani Eliza Krause. W imieniu wszystkich wolontariuszy z Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie chciałabym serdecznie podziękować za kolejny pracowity semester, w którym zawsze mogliśmy liczyć na Pani otuchę, wsparcie oraz zaangażowanie. Podsumowując artykuł, cieszy mnie fakt, iż jestem jedną z wolontariuszek i mogę uczestniczyć w wyżej wymienionych akcjach, chciałabym również zachęcić jak najwięcej osób do włączenia się w nasze grono. Jako trzecioklasistka mogę zapewnić, że warto dzielić się sobą i otwierać na innych ludzi. Nie mamy nic do stracenia, skutki są jedynie pozytywne.