Występujący na scenie - Fantastyczne czytanie

Czy znacie kogoś, kto nie słyszałby o Harrym Potterze? Pewnie nie. Dlatego nikogo nie zdziwiło ogromne zainteresowanie konkursem czytelniczym, który zorganizowano w naszej szkole. 2. grudnia odbyła się w zalasewskim gimnazjum czwarta edycja „Fantastcznego czytania”. Tego roku jej bohaterem był Harry Potter i saga opowiadająca o jego przygodach autorstwa J.K.Rowling. Na nasze zaproszenie odpowiedziała Szkoła Podstawowa nr 5, której przedstawiciele przyłączyli się do naszej zabawy. Tradycyjnie uczniowie mogli się zmierzyć w kilku konkurencjach, ujawniających ich różnorodne talenty i pasje. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o Harrym Potterze, uczestnicy zaimponowali wszystkim szczegółową znajomością książek, a najlepszą specjalistką w tej dziedzinie okazała się Ola Jęczkowska z klasy IIc. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Karolina Przybyła z III d i Szymon Przepióra z III c. Kolejną konkurencją było przygotowanie scenki teatralnej. Najbardziej spodobały nam się występy klas: II g i II c. Wielu uczniów wzięło udział w konkusie na najlepsze przebranie za postać z „Harrego Pottera”,a największe wrażenie zrobił na wszystkich przerażający kostium, pod którym kryła się Wiktoria Gasperowicz z klasy III d. Uczniowie uzdolnieni plastycznie mogli się wykazać, tworząc plakaty reklamujące Turniej Trójmagiczny, w czym najlepszy okazał się Piotr Strzemecki z klasy I f. Z kolei ci obdarzeni talentem literackim pisali opowiadanie twórcze pt. „Jeden dzień w Hogwardzie”. Najciekawsze historie stworzyły uczennice z klasy II b: Aleksandra Jędruszuk i Matylda Buczkowska. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą zabawę. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i już zapraszamy na kolejną edycję „Fantastycznego czytania”.