Mistrzostwa w pływaniu drużynowym

Dziś, tj. w dniu 2 listopada 2016 r w Kórniku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w pływaniu drużynowym. Naszą szkołę reprezentowała grupa zdolnych pływaków i pływaczek. Zdarzało się w poprzednich latach, że nasi reprezentanci zdobywali medale brązowe…. ale nigdy złota. Spieszymy zatem donieść z dumą, że pomimo, iż w zawodach startowało kilka szkół z pływackimi klasami sportowymi to sztafeta chłopców z Gimnazjum im. M. Kopernika w Zalasewie zajęła pierwsze miejsce i otrzymała złote medale! Zrobili to zresztą w doskonałym stylu, osiągając czas 4 min 20 sek. (sztafeta 8 x 50m). Średnio więc każdy z zawodników przepłynął dystans 50m w czasie 32,5 sekundy. Żeby docenić ten wyczyn spróbujcie przepłynąć chociażby dystans 25m w zaledwie 16 sekund! Dziewczęta z naszej szkoły zajęły miejsce 6 na 12 sklasyfikowanych drużyn. Im również należą się wielkie gratulację, gdyż wszystkie uczestniczki – poza jedną z klasy drugiej - są uczennicami klas pierwszych. Wynik sztafety 5 min 52 sek. jest więc również imponujący. A medale – mamy taką nadzieję, zdobędą w latach kolejnych.

Szkołę naszą reprezentowali:

Chłopcy: Szmyd Krzysztof – kl.2a, Fabiś Grzegorz – kl.3e, Trojanek Igor – kl.2c, Witaszek Stanisław – kl.3d, Niedźwiecki Adam – kl. 3d, Marszałkiewicz Kacper – kl.1g, Biadała Kacper – kl.1b, Łącki Maksymilian - kl.1d oraz Szymański Oskar z klasy 1h.

Dziewczęta: Oliwia Gadzińska – kl.2a, Zalewska Oliwia, Mazurek Julia, Durczak Aleksandra – kl.1a, Sobecka Natalia, Stachowiak Jagoda – kl.1e, Krzymańska Wiktoria –kl. 1f, Stachowiak Julia oraz Witecka Weronika z klasy 1g.