Rajd rowerowy

1 października 2016 roku odbył się Czwarty Jesienny Gminny Rajd Rowerowy w Swarzędzu. Start trasy wiejskiej miał miejsce w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie. Trasa przebiegała przez Zalasewo, Kruszewnię, Rabowice, Jasin, Łowęcin, Gruszczyn, aż nad Jezioro Swarzędzkie, gdzie znajdowała się meta, ciepły posiłek i losowanie nagród. Trasa wiejska prowadziła przez piaszczyste i kamieniste drogi. Dla niektórych przejechanie przez nie było wyzwaniem, ale wszyscy uczestnicy dali radę. Nie obyło się bez kilku drobnych problemów z rowerami, np. gdy spadł łańcuch lub powietrze zeszło z opony, lecz byliśmy na to przygotowani i szybko uporaliśmy się z usterkami. Najmłodszy uczestnik naszej trasy - Kuba - przezwyciężył swój lęk i śmigał przed nami na rowerze. Po zakończeniu losowania wszyscy uczestnicy rozjechali się do swoich domów, lecz reprezentantki naszej szkoły - Julia Szynka, Julia Iwańczyk, Julianna Macioszek oraz Sandra Domżalska z klasy 1h wraz z panią Agatą Kamińską-Bosy, wybrały się na jesienne zbieranie kasztanów do parku w pobliżu rynku. Wszyscy miło wspominają ten rajd i z niecierpliwością czekają na następny. :)