eTwinning 2020/2021

healthyfood

O konieczności zdrowego odżywiania nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Okazuje się, że zdrowe jedzenie jest również bardzo smaczne. Dowiedzieli się tego uczestnicy projektu Healthy food is really good. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zalasewie przystąpili do projektu eTwinning Healthy food is really good a partnerami naszej szkoły w tym projekcie są szkoły z Turcji i Jordanii. W projekcie tym poznajemy zasady zdrowego odżywiania się, poznajemy potrawy typowe dla krajów naszych zagranicznych partnerów oraz wymieniamy się przepisami, które potem wykonamy. Ponadto, uczniowie prezentują swoją lokalną zdrową żywność, ucząc się ich angielskich nazw. Mają okazję zapoznać rówieśników z zagranicy oraz poszerzać znajomość języka angielskiego w kontaktach online za pośrednictwem platformy eTwinning.

Dżem z bakłażanów /Turcja/

Ingredients for Eggplant Jam Recipe

2 glasses of water

5-6 small eggplants

2 glasses of  sugar

1 tablespoon of lemon juice

1 lemon salt
............................
First peel the eggplants.

Cut the eggplants into 4 pieces and soak them in salted water for 15minutes.

Fill the pot with water, add lemon salt and cook until soft.When the eggplants are soft, take them out of the water. Add  water and sugar to cook then add lemon juice. Then cool it.

Put in the jar and store in a cool and dry place.

Enjoy your meal!!