eTwinning 2020/2021

Odznaka jakości

Projekt przeznaczony był dla dzieci i młodzieży w wieku 5 -18 lat. Uczniowie poznawali nietypowe święta polskie i nie tylko. Celem projektu był rozwój spostrzegawczości, wyobraźni, kojarzenia i logicznego myślenia. Kształtowane były umiejętności społeczne i kompetencje miękkie (współpraca w parach, w grupie). Poprzez działania projektowe uczniowie trenowali pamięć, rozbudzali w sobie innowacyjność oraz kreatywność. Uczniowie poza działaniami związanymi z realizacją zadań projektowych , budowali wzajemne relacje w klasie oraz poznawali i korzystali z różnych narzędzi TIK. Do każdego realizowanego święta nauczyciele proponowali zadania, które w dalszej kolejności były realizowane przez chętne zespoły klasowe. Stworzone zostały filmy, książeczki i prezentacje. Zadania budziły kreatywność i motywowały do pracy. Uczniowie wykonywali zadania interaktywne wykorzystując różne programy. W ramach projektu stworzyliśmy wiele prac plastycznych, interaktywne puzzle, filmiki. Wspólnie z klasą 1b z PSP w Krakowie, klasą 2c z SP3 w Koźminie Wielkopolskim oraz grupą Muchomorki z Publicznego Przedszkola nr 18 w Jastrzębiu- Zdroju stworzyliśmy przedstawienie online pt. „Wielka wyprawa czerwonej kredki”. Poprzez swoją aktywność udoskonalaliśmy umiejętność pracy samodzielnej oraz grupowej. Rezultatem projektu jest wypracowanie przez uczniów wspólnych książek online, padletu przedstawiających realizowane zadania oraz kolekcji wakelet.

Strona projektu: https://sites.google.com/view/projekt-etwinning-wita-dziwne-/podsumowanie-i-ewaluacja-projektu