eTwinning 2019/2020

Certyfikat za udział w projekcie

Projekt realizowany by w roku szkolnym 2019/ 2020. Inspirację do powstania projektu była piosenka Andrzeja Sikorowskiego i zespołu Pod Budą „Listy do świata”. Projekt zakładał uświadomienie uczniom zagrożeń płynących ze zmian klimatycznych, ekologicznych i społecznych. Uczniowie podejmowali działania na rzecz ekologii, ludzi i zwierząt, zmierzające do „naprawy” świata poprzez działania w swoim najbliższym otoczeniu. W ramach projektu napisaliśmy list do Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz z prośbą o zakaz wpuszczania na teren gminy cyrków z żywymi zwierzętami. Zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci, założyliśmy kwietną łąkę, zbudowaliśmy budki lęgowe dla ptaków. W ramach pomocy dla zwierząt zorganizowaliśmy razem z klasą 2a zbiórkę karmy dla zwierząt w schronisku w Skałowie. Stworzyliśmy również prace plastyczne przedstawiające tytułowe lęki i marzenia dzieci, które następnie przesłaliśmy do Szkoły, gdzie powstała wystawa prac wszystkich uczestników projektu. Zwieńczeniem projektu była Książka „Ekologiczne postanowienia”. Za działania w projekcie otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości.